Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów Warszawa

Lampy przednie naszych samochodów są jedną z istotniejszych jego części. Ich stan nie tylko wpływa na same walory estetyczne pojazdu, ale ma również znaczny wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Z biegiem czasu w każdym reflektorze wypala, zużywa się aluminium na odblaskach. W reflektorach soczewkowych proces ten zachodzi znacznie szybciej niż w zwykłych halogenowych. Wówczas należy ponownie napylić aluminium na odblaski w specjalnych komorach służących do metalizacji w próżni. Dlatego jeśli chcesz przywrócić życie swoim reflektorom zapraszamy do naszego salonu Auto Gamma w Warszawie, tutaj profesjonalnie zajmiemy się twoimi lampami. Jesteśmy liderami w regeneracji reflektorów, a teraz działamy też Warszawie!
Regeneracja lamp Warszawa
Regeneracja reflektorow Warszawa

Przyczyny utraty sprawności świetlnej przez reflektor

Do głównych przyczyn należą wypalone, zużyte odblaski w reflektorach oraz zmatowione lub zabrudzenie wierzchniej pokrywy reflektora. Kolejnym częstym elementem jest gdy dochodzi do rozszczelnienia klosza i obudowy, przedostania się do jego wnętrza różnego rodzaju zabrudzeń.

Regeneracja reflektorów samochodowych

Regeneracja reflektorów to proces, w którym reflektor należy zdemontować z auta. Następnie rozkleić, aby dostać się do uszkodzonego elementu. Zdemontowany odbłyśnik umieścić w komorze do metalizacji. Po skutecznym napyleniu aluminium można reflektor ponownie poskładać, skleić i zamontować na aucie. W 90% przypadków posiadamy odblaski do reflektorów soczewkowych na stanie, co pozwala nam przyśpieszyć proces regeneracji.

Z jakich elementów składa się reflektor?

Obudowa – będąca nośnikiem wszystkich podzespołów reflektora. Zapewnia ochronę przeciwko czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć czy wiatr.
Obudowa lampy samochodowej
Odbłyśniki po regeneracji
Odbłyśnik – do jego zadań należy odbijanie i kierowanie jak największej części strumienia światła z żarówki w kierunku jazdy.
Klosz - główna jego funkcją jest ochrona źródła światła, wykonane są z materiałów przepuszczających światło.
Klosz reflektora
żarnik
Żarówka – najistotniejszy element reflektora. Składa się z żarnika będącego przezroczystą rurką wykonana ze szkła, posiadającą zagłębienia wypełnione rtęcią.

Proces regeneracji reflektora samochodowego

Aby prawidłowo przeprowadzić proces regeneracji reflektorów samochodowego w większości przypadków konieczny jest ich demontaż. Po demontażu wykonuje się jego rozklejenie a w następstwie oczyszczenie wszystkich jego elementów wewnętrznych. Nie zaleca się wykonywać tej czynności na własną rękę, bez odpowiedniej wiedzy. Proces ten bez zastosowania odpowiednich narzędzi może wydać się żmudny o ile w ogóle możliwy do wykonania samodzielnie. Można też w prosty sposób stracić szczelność reflektora, co będzie prowadzić do jego całkowitej wymiany. Ponadto efekt nigdy nie będzie tak dobry, jak ten otrzymany po wizycie u specjalisty.

Proces regeneracji reflektora możemy podzielić na etapy takie jak:

  • Oczyszczenie, poprzez umycie reflektora z zewnątrz, jaki i wewnątrz.
  • Wymontowanie odbłyśnika i usunięcie jego starej powłoki.
  • Odtłuszczenie i przygotowanie do nałożenia podkładu.
  • Metalizacja odbłyśników – metalizacja próżniowa.
  • Konserwacja elementów mechanicznych.
  • Polerowanie powierzchni klosza.
Jeżeli jednak nasz reflektor nie wymaga całkowitego czyszczenia, wówczas nie dokonuje się jego demontażu. Usuwa się uszkodzoną zewnętrzna warstwę klosza a następnie poleruje się ją w taki sposób, aby uzyskać jej dawną przejrzystość. Pamiętaj proces regeneracji reflektorów jest procesem złożonym, warto oddać reflektor do specjalistów, na usługę regeneracji reflektorów w Warszawie.

Jak zadbać o reflektor po jego renowacji?

Na rynku znajdziemy dużo produktów przeznaczonych do czyszczania reflektorów. Ważne jest to, aby przy ich wyborze nie kierować się wyłącznie samą ceną takiego preparatu a przede wszystkim jego jakością. Produkty używane do czyszczenia powinny posiadać w swoim składzie filtry UV. Zabezpieczą one reflektor przed negatywnym działaniem promieniowania słonecznego. Przystępując do czyszczenia bezwzględnie należy pamiętać, aby dany produkt, czy to czyszczący, czy zabezpieczający nakładany był przy pomocy odpowiedniej, niezarysowującej powierzchni, ściereczce lub gąbce.  Zawsze warto zlecić polerowanie reflektorów profesjonalistom Auto Gamma w Warszawie. Ceny wykonania takiej usługi różnią przede wszystkim w zależności od zakresu ich wykonania, jak i też od marki samochodu czy też rodzaju zastosowanych w nim reflektorów.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 400 PLN