Regeneracja odbłyśników

Regeneracja odbłyśników w Warszawie

Reflektory samochodowe, jak każde inne elementy wyposażenia auta, w naturalny sposób zużywają się – proces ten może być przyśpieszony także przez  uszkodzenia mechaniczne, zastosowanie tanich zamienników żarówek lub nieszczelność reflektorów. Serwis Auto Gamma od kilkunastu lat zajmuje się profesjonalnym wykonywaniem czynności związanych z dbaniem o reflektory samochodowe, a teraz także działamy w Warszawie. Do tych czynności należy także regeneracja odbłyśników.

Profesjonalna regeneracja odbłyśników reflektorów w serwisie Auto Gamma Warszawa

Lampy samochodowe podlegają procesom zużywania się. Procesy degeneracyjne w większości przypadków dotykają odbłyśników. Które z biegiem lat mogą się stopić, odkształcać, ściemnieć oraz utracić aluminiową powłokę. W większości przypadków można je zregenerować poprzez ponowne napylenie aluminium na odblask w komorach próżniowych. W wyjątkowych sytuacjach, gdzie odblask jest odkształcony, należy go wymienić na nowy.
Regeneracja odblysnikow
Odbłyśniki Warszawa

Odbłyśnik to niezwykle istotny element lampy samochodowej

Lampa samochodowa skonstruowana jest z kilku ważnych elementów. Oprócz najważniejszego elementu, czyli żarówki, niezwykle istotną funkcję pełni odbłyśnik. To właśnie jego stan techniczny ma znaczący wpływ na jakość wiązki światła wypuszczanej przez lampę – czyli oświetlenia drogi.

Jeśli odbłyśnik jest uszkodzony, to nie ma żadnych szans, żeby lampa dobrze oświetlała drogę przed nami, a co za tym idzie obniża się poziom bezpieczeństwa naszego i innych uczestników ruchu. Nawet z pozoru nieduże zmatowienie czy mikrouszkodzenia wpływają bardzo negatywnie na jakość wypuszczanej przez reflektor wiązki światła.

W momencie, kiedy jakość strumienia światła spadnie zbyt znacznie, to należy dokonać wymiany odbłyśnika na zregenerowany. Na szczęście nie jest konieczna całkowita wymiana lampy samochodowej. W większości  przypadków wystarczy w zupełności profesjonalnie przeprowadzona regeneracja odbłyśników. Jej fachowa nazwa to napylanie próżniowe bądź częściej spotykane określenie – metalizacja.

Czyszczenie oraz regeneracja lamp samochodowych

W Polsce średni wiek aut poruszających się na drogach wynosi około 15 lat. Przez tak długi okres wiele elementów samochodu traci swoją pierwotną jakość. Fakt ten nie omija niestety także reflektorów samochodowych. W niektórych lampach samochodowych, można swobodnie wymontować odbłyśnik i oddać go do fachowej regeneracji. Gorzej sytuacja wygląda, kiedy odbłyśnik nie jest dostępny od strony dekielka tylko trzeba rozkleić reflektor aby umożliwić jego demontaż. W tej sytuacji konieczne jest oddanie profesjonalistom całego reflektora, który zostanie przez nich rozklejony, żeby mogli dostać się do lustra reflektora.  Koszt profesjonalnej regeneracji odbłyśników wynosi dużo mniej niż wymiana całego reflektora. Która może wynieść nawet kilkukrotnie większe sumy pieniężne. Koszt fachowej metalizacji w naszej firmie wynosi już od 100 złotych wzwyż. Przez lata firma Auto Gamma doprowadzała proces regeneracji do perfekcji tak aby zapewnić swoim klientom maksymalny poziom satysfakcji po dokonanej usłudze. To właśnie dlatego jest ona uznawana za najlepszy tego typu serwis w Polsce.

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 150 PLN