Przeróbka lamp UK USA na EU

Przeróbka lamp UK USA na EU

Adaptacją lamp w pojazdach nazywamy modyfikacje mające na celu możliwość dopuszczenia ich do ruchu na terenie Unii Europejskiej. Jak przebiega proces adaptacji lamp w pojazdach? Proces adaptacji lamp sprowadzanych z Wielkiej Brytanii polega na takim przestawieniu strumienia światła, żeby był skierowany w prawą stronę. W większości przypadków chodzi o wymianę przesłony soczewek. Na czym polega specyfika przeróbki lamp UK i USA? Proces adaptacji lamp USA jest dwuetapowy – najpierw należy przerobić lampę, aby następnie dokonać zmiany w kodowaniu oraz w związku z samą instalacją elektryczną. Adaptacja oświetlenia w tym przypadku wiąże się ze zmianą koloru w kierunkowskazach. W przeciwieństwie do lamp pojazdów, które w Unii Europejskiej obligatoryjnie mają świecić asymetrycznie, w Stanach Zjednoczonych oświetlają symetrycznie. W Wielkiej Brytanii natomiast chodzi przede wszystkim o strumień świata kierowany w lewo, który należy nieco w prawo. Skorzystaj z usług Auto Gamma Warszawa!
Adaptacja lamp warszawa
przerobka lamp uk usa na eu warszawa

Zalety ruchu lewostronnego

Wielu kierowców dostrzega same zalety wynikające z jeżdżenia po lewej stronie. Jedną i najważniejszą z nich jest bezpieczeństwo – pozwala na lepszą widoczność nadjeżdżających pojazdów. Może się również okazać bardziej instynktowne w sytuacji zagrożenia, gdyż większość ludzi chcąc uniknąć stłuczki odruchowo skręca w lewo co przy prawostronnym ruchu powoduje zjazd na przeciwległy pas. Ruch lewostronny w tej samej sytuacji pozwala opuścić jezdnię, co zmniejsza ryzyko wypadku. Jedna z istotnych różnic wynikających z ruchu lewostronnego to konstrukcja reflektorów. Chcąc poruszać się na naszych drogach samochodem przystosowanym do dróg Wielkiej Brytanii, konieczna będzie adaptacja lamp. Nie wszyscy wiedzą, że ruch lewostronny to naturalne zjawisko mające swoje początki już w starożytności. Zapewniał większe bezpieczeństwo podczas walki, dla woźnicy był łatwiejszy do kontroli wozu a pielgrzymi podróżowali tą stroną gdyż należała do serca. Ruch lewostronny obowiązywał nawet na terenie Polski. Wprowadzenie ruchu prawostronnego zawdzięczamy rewolucji francuskiej i leworęcznemu Napoleonowi Bonaparte, który ustawiał armię do przemarszu po prawej stronie co dezorientowało wojska wroga. Do dziś ruch lewostronny charakterystyczny jest dla Wielkiej Brytanii oraz państw, które niegdyś były jej koloniami i obowiązuje w około 60 krajach.

Skorzystaj z usług Auto Gamma Warszawa – zajmujemy się profesjonalną przeróbką lamp UK i USA na standard Europejski.

Na czym polega adaptacja lamp UK i USA?

Adaptacja lamp to szereg modyfikacji, które są niezbędne aby lampy spełniały wymagania dopuszczenia do ruchu UE. Strumień światła lamp samochodowych w UK skierowany jest lekko w lewą stronę, dzięki czemu pas pobocza na którym mogą znajdować się piesi, podczas jazdy jest odpowiednio oświetlony. Takie ustawienie lamp w kraju, w którym obowiązuje ruch prawostronny spowodowałoby oślepienie kierowców jadących z naprzeciwka. Adaptacja lamp to zabieg polegający na wymianie przesłony soczewek tak, aby światło padało asymetrycznie w sposób odwrócony do UK. Adaptacja musi być zgodna z normami europejskimi (na przykład w USA światło reflektorów pada w sposób symetryczny).

Informacje dodatkowe

Cena usługi

od 800 PLN